Agencja pracy Recz tel. 533 024 116

Promocja i Reklama Zachodniopomorskie

Na jakich zasadach działa leasing ludzi z Ukrainy oraz co warto o nim rozumieć?

Agencja pracy Białogard tel. 533 024 116

zamów kuriera Expres poczta

Leasing ludzi z Ukrainy to coraz częściej pojawiające się stwierdzenie dotyczące zasad, regulujących zatrudnianie cudzoziemców w bliskim regionie. Jednak do tej chwile leasing kojarzył nam się głównie z rządem umowy, potocznie używany jest jako uzupełnienie używające się zarówno do przyjęcia. Pracownicy z Ukrainy są u nas coraz bardziej łatwi, i z 2014 roku ich kwota w Polsce gwałtownie wzrasta. Zapotrzebowanie polskiego rynku na typów jest coraz wyższe, i wielu z nich pyta jak zatrudnić cudzoziemca na dobrych zasadach. Może wesprzeć w tym właśnie leasing ludzi z Ukrainy, oferowany przez smaczne i lubiane organizacje pracy.

Agencja pracy Białogard tel. 533 024 116

Zapotrzebowanie na Ukraińców w bliskim regionie

Pracownicy z Ukrainy są chętnie umieszczani w Polsce, ponieważ nasz rynek szybko się rozwija. Statystyki wskazują, że w 2020 roku na zbycie może zabraknąć nawet miliona swoich pracowników! W takim wypadku sprawa tego, jak zatrudnić cudzoziemca zatrzymuje się dla wielu pracodawców kluczowa. Będą oni wymagali starać się o przyjęcie pracowników, zaś nie na odwrót, jak było do tej chwile. Polacy chętnie wyjeżdżają za granicę lub podejmują się tylko tych zajęć, które odpowiadają im pod względem finansowym – nie dziwi więc, że praca dla Ukraińców w bliskim świecie stanowi bardzo przystępna do kupienia, często praktycznie z ręki.

Dlaczego Ukraińcy do nas przyjeżdżają?

Zatrudnianie cudzoziemców jest ciekawe, i goście z Ukrainy traktowani są za dobrych pracowników, którzy umieją się na wielu miejscach. Wśród nich są specjaliści budowlani, opiekunki do dzieci, spawacze czy ślusarze. Nie brakuje też dobrze wykształconych Ukraińców, jacy w bliskim regionie podejmują stanowiska specjalistyczne. W Polsce mogą dzielić na odpowiedniejsze zyski niż na Ukrainie, i do tego benefity społeczne i beztroskie życie. Napięta pozycja na Ukrainie sprawia, że szansy na produkcję w niniejszym końcu są marne – całkiem niedaleko Ukraińcy mogą przecież znaleźć znacznie lepszą pozycję, szczególnie że praca dla Ukraińców jest u nas prosta i stanowisk pracy właściwie nie zabraknie.

Agencja pracy Białogard tel. 533 024 116

Zatrudnienie Ukraińców – formalności

Pracodawców odstraszają często formalności związane z zatrudnianiem Ukraińców. Podstawy obecne w 2018 roku na szczęście zostały uproszczone. Pracodawca musi zarejestrować poinformowanie o zamiarze zatrudnienia człowieka z Ukrainy, w zdrowym dla siebie Urzędzie Pracy. Koszt rejestracji oświadczenia to 30 złotych – wprowadzenie takiej opłaty od 2018 roku ma ograniczać nadużycia. Ukraińcy muszą posiadać wizy, jakie będą uprawniały ich do służbie w regionu. Tylko po odebraniu oświadczenia, pracodawca może podpisać z obywatelem Ukrainy umowę o pracę. Niestety, nadal Ukraińcy mogą u nas podejmować pracę jedynie na wyznaczony termin, zaś nie na określone. Pracę sezonową Ukrainiec może rozpocząć na etap 8 miesięcy, natomiast tymczasową na 6 miesięcy. Po obecnym momencie wymaga się starać o dodatkowe zezwolenie.

Agencja pracy Białogard tel. 533 024 116

Leasing ludzi z Ukrainy

Duże zapotrzebowanie na pracowników sprawia, że niejedna organizacja pracy bawi się procedurą nazywaną jako leasing ludzi z Ukrainy. Dzięki temu dużo panów nie musi się martwić o to, jak zatrudnić cudzoziemca. Leasingiem angażuje się organizacja pracy – https://www.europework.pl/, która pomaga na obszarze całego świata. Oferuje wykwalifikowanych pracowników, razem z preferencjami pracodawców. Dzięki temuż w bezpośredni i wyjątkowo szybki pomoc można zdobyć nowych ludzi z Ukrainy, bez potrzeby przeprowadzania skomplikowanej rekrutacji. Organizacja pracy pomaga więcej w załatwianiu formie i blokuje je do minimum. Pobiera za to krótkie prowizje, które prezentują się dla pracodawców całkiem przystępną opcją. Co istotne, również sami Ukraińcy są zadowoleni z usług agencji, która wyszukuje dla nich pracodawców i negocjuje atrakcyjne warunki. Dzięki temu nie wymagają oni szukać zatrudnienia samodzielnie, szczególnie jeśli obejmuje ich bariera językowa. Praca dla Ukraińców w Polsce czeka – zapotrzebowanie jest coraz wyższe, dlatego leasing ludzi z Ukrainy na niechybnie będzie się nadal prężnie rozwijał.

Agencja pracy Białogard tel. 533 024 116

Zobacz również Na Jakich Zasadach Działa Leasing Pracowników Z Ukrainy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments